Byliśmy na dniu otwartym w ZST w Sędziszowie Młp.

22 marca  odbył się dzień otwarty w ZST im. K. Olszewskiego w Sędziszowie Małopolskim. Wspólnie z dyrekcją szkoły promowaliśmy kierunek elektromechanik, który od września 2017 roku zostanie otwarty pod patronatem naszej firmy w sędziszowskiej szkole technicznej.

Przedstawiciele naszego zakładu przez cały dzień rozmawiali z uczniami okolicznych gimnazjów opowiadając o historii firmy oraz przedstawiając specyfikę zakładu. Odbyły się konkursy, w których uczniowie mogli wykazać się wiedzą i refleksem, które nagrodziliśmy firmowymi gadżetami.

Przypomnijmy, że uczniowie, którzy wybiorą kierunek Elektromechanik w ZST im. K. Olszewskiego będą mogli uczyć się równocześnie w zakresie elektryki i mechaniki. Kształcenie praktyczne uczniów odbywać się będzie w zakładzie produkcyjnym PZL Sędziszów, w większej ilości godzin niż kształcenie teoretyczne. Obie placówki podpisały umowę patronacką, w ramach której zobowiązały się m.in. do stworzenia wspólnego programu edukacyjnego oraz organizowania płatnych praktyk i staży na terenie zakładu. Absolwenci tej szkoły będą mieć również pierwszeństwo zatrudnienia w firmie.

Ogromnym wsparciem i rekomendacją tego projektu są uczniowie, którzy obecnie odbywają praktyki w naszej firmie. Niezdecydowanych wciąż uczniów zachęcamy do wyboru właśnie tego kierunku. Na złożenie wymaganych dokumentów młodzież ma czas do końca maja, a decyzje w sprawie przyjęcia do szkoły zapadną w połowie lipca br.

PZL Sędziszów reprezentowali: Bogusław Satława (Dyrektor Handlowy, Członek Zarządu), Grzegorz Trafiał (Pełnomocnik Prezesa ds. Wydajności Produkcji), Natalia Ochał (Koordynator Kaizen) oraz Alicja Krzak (Referent ds. Marketingu).