Byliśmy z firmą ATA Car na Bozamet Rally Sprint

W niedzielę 9 października uczestniczyliśmy wraz z firmą ATA Car w części wystawowej zawodów Bozamet Rally Sprint, które odbyły się w Siedlcach. Organizatorem wydarzenia była firma Bozamet oraz Automobilklub Siedlecki. Impreza odbyła się pod patronatem Prezydenta Miasta Siedlce oraz Polskiego Związku Motorowego.

Wydarzenie zostało zaplanowane w dwóch częściach. Równolegle toczył się wyścig samochodowy oraz trwała część wystawowa. Zaprezentowały się firmy z branży motoryzacyjnej m.in mechaniki i elektryki aut, nagłośnienia, opon i felg oraz zabezpieczenia samochodów.

Wyścigi organizowane były dla dla kierowców amatorów, i toczyły się na zamkniętym odcinku o długości 1450 m na terenie firmy Bozamet. Do wyścigów dopuszczono zawodników legitymującyh się licencją R co-driver i kartingową, dopuszczeni zostali również inni zawodnicy licencjonowali klasyfikowani w odrębnej klasie – GOŚĆ.

W klasyfikacji generalnej zawodów Bozamet Rally Sprint, wygrał Jan Baldwin w Subaru, przed Wiktorem Bieńkiem w Hondzie Civic (który również wygrał nagrodę dla najszybszego FWD), a za nim uplasował się Sebastian Dziadosz również w Hondzie Civic. Dodatkowe nagrody otrzymali A. Saczewski w Toyocie GT86 jako najszybsze auto z tylnym napędem oraz P. Wasiak w uznaniu za najbardziej bezkompromisową i widowiskową jazdę – „Flat Out Trophy” swoim „Maluchem” z silnikiem 1.1.

wyniki: http://www.ak-siedlecki.pl/