filtry-kabinowe

Filtry kabinowe stosuje się w celu oczyszczenia powietrza pobieranego z zewnątrz danego układu. W ten sposób możliwe jest zapobieganie wprowadzania do jego wnętrza takich zanieczyszczeń, jak np. pyłki roślin, zarodniki grzybów, kurz, dym, czy też cząstki spalin. Wszystkie te zanieczyszczenia mogą w rezultacie zaszkodzić sprawnemu funkcjonowaniu układu oraz znacząco skrócić jego żywotność.

Regularnie wymieniany filtr kabinowy pozwoli także zapobiegać szkodliwemu oddziaływaniu drobin gumy pochodzącej ze ścierającego się ogumienia motoryzacyjnego, a także kwarcu. Należy pamiętać o regularnej wymianie filtra kabiny, gdyż ma to ogromne znaczenie nie tylko dla sprawności pojazdu ale przede wszystkim dla zdrowia kierowców – szczególnie tych, którzy zmagają się z alergią lub innymi chorobami dróg oddechowych.

 

Dostępne w naszej ofercie filtry kabinowe to rozwiązania przygotowane w dwóch wariantach:

  • modele przeciwpyłkowe, wzbogacone specjalną włókniną, które służą oczyszczaniu pobieranego z zewnątrz powietrza z różnego rodzaju pyłków oraz brudu (elementy te posiadają dodatkowe wzmocnienie i uszczelnienie)
  • modele z węglem aktywnym, które dysponują specjalnie przygotowaną warstwą pochłaniającą zanieczyszczenia gazowe (głównie związki siarki i azotu, węglowodory, jak i ozon); pomagają też w walce z nieprzyjemnymi zapachami.
filtry_kabinowe_przeciwpyłkowe-pzl-sedziszow
Filtr kabinowy przeciwpyłkowy

 

W produkcji naszych filtrów wykorzystujemy specjalne, poliestrowo-polipropylenowe włókniny, które pozwalają na podniesienie stopnia absorpcyjności zanieczyszczeń (w tym także bakterii oraz pyłków obecnych w powietrzu) oraz warunkują bardzo wysoką przepustowość naszych realizacji. To dzięki tym elementom filtry kabinowe skutecznie pochłaniają także nieprzyjemne i wywołujące uczucie dyskomfortu zapachy czy szkodliwe dla układu oddechowego gazy. Warto podkreślić, że są częściami niezawierającymi substancji szkodliwych dla zdrowia i uznanych za niebezpieczne.

Materiały wykorzystywane do produkcji naszych realizacji pozyskiwane są od najlepszych producentów, m.in. od: AHLSTROM i NEENAH GESSNER.

 

Filtr_kabinowy_z_weglem_aktywnym-pzl-sedziszow
Filtr kabinowy z węglem aktywnym

Przy wyborze filtra kabiny zalecamy zwrócić szczególną uwagę na:

  • szczelność mocowania plis do listwy bocznej
  • pierwszą i ostatnią plisę włókniny, które powinny być wygięte na zewnątrz.

Wykorzystanie nowoczesnych, dostarczanych przez nas filtrów kabinowych pozwoli utrzymać optymalne warunki pracy kierowcy.