filtry-oleju-pzl-sedziszowFiltry olejowe odpowiadają za filtrację oleju silnikowego. Filtry oleju zatrzymują wszelkie toksyny i zanieczyszczenia, dostarczone z powietrzem i paliwem, wytworzone w wyniku ścierania par trących oraz wytworzone w trakcie procesów chemicznych, związanych z pracą silnika. Każdy filtr oleju ulega zużyciu – świadczy o tym lepkość środku odpowiedzialnego za smarowanie silnika. Efektem intensywnej eksploatacji może być wzrost zużycia paliwa, spadek wydajności silnika, a w skrajnych przypadkach – jego uszkodzenie.

Okresowa wymiana

Układ smarowania silnika spalinowego jest układem zamkniętym. Filtry oleju nie powstrzymują degradacji preparatów smarujących, dlatego należy je wymieniać zgodnie z zaleceniami producenta samochodu. Zaleca się, aby układy odpowiedzialne za procesy czyszczące wymieniać każdorazowo przy okazji wymiany oleju silnikowego.

Nasze filtry pozwalają na jego utrzymanie w idealnym stanie we wszystkich elementach silnika, zapewniając jednocześnie bardzo wysoką wydajność układu czyszczącego w dłuższym okresie użytkowania. Decydują o tym m.in. następujące elementy:

  • uszczelka, gwarantująca szczelność podczas eksploatacji dostarczanej przez nas części
  • pokrywa z gwintem, ułatwiająca montaż i zapewniająca właściwe mocowania
  • obudowa wykonana z blachy, odporna na uszkodzenia mechaniczne
  • wzmocnienie rdzenia, konieczne przy działaniu dużych sił ściskających
  • zawór zwrotny, skutecznie zabezpieczający przed spływaniem środka smarującego silnik w stronę pompy (od strony czystej zawór zapobiega powstawaniu zjawiska „suchego startu”)
  • zawór bezpieczeństwa pozwalający na precyzyjne dobranie wartość ciśnienia otwarcia, co zapewnia ciągłe smarowanie silnika przy nadmiernym zanieczyszczeniu filtra oleju
  • papier czyszczący z dodatkiem włókien syntetycznych, impregnowany żywicami, jest odporny na różnice temperatur oraz kwasy powstałe w wyniku reakcji chemicznych; głębokie przytłoczenia zapewniają równomierne rozłożenie plis
filtr_paliwa_

Materiał filtracyjny
Materiały stosowane w naszych filtrach oleju charakteryzują się najwyższą jakością i pochodzą od czołowych światowych producentów: AHLSTROM, HOLLINGSWORTH & VOCE COMPANY, NEENAH GESSNER.

Specjalne wkłady EKO ułatwiają kontrolę stanu wkładu i jego szybką wymianę, a także redukują do 90% odpadów i obniżają koszt eksploatacji.

Przy wyborze konkretnego modelu należy zwrócić uwagę na:

  • gwint – źle wykonany uniemożliwia montaż części
  • rdzeń wzmacniający – słabej jakości deformuje się na skutek różnicy ciśnień
  • jakość uszczelki – wyciek oleju może spowodować zatarcie silnika

Dokładność filtracji naszych filtrów oleju wynosi od 10 do 25 µm.