Filtry powietrza z prefiltrem

Filtry powietrza stosowane w samochodach osobowych, ciężarowych, ciągnikach i maszynach rolniczych pozwalają na utrzymanie silnika w dobrej kondycji i jego bezawaryjną eksploatację. Nazywane są czasem „płucami silnika”, gdyż są zamontowane w jego komorze i stanowią część układu dolotowego, a ich głównym zadaniem jest dbanie o czyste powietrze, które uczestniczy w procesie spalania mieszanki paliwowej. Bardzo ważna jest regularna kontrola i wymiana filtrów powietrza, zanieczyszczony może powodować spadek mocy silnika, większe zapotrzebowanie na paliwo, a nawet uszkodzenie cylindrów, tłoków i pierścieni tłokowych. Ich kluczową cechą jest przepustowość, zbyt niska może powodować, że system filtrowania będzie nieprawidłowy. Dodatkowo istotne jest ukształtowanie uszczelki, odpowiednie rozłożenie papieru filtracyjnego i plis.
Na rynku dostępne są również filtry powietrza z prefiltrami wykonane z włókniny poliestrowej lub pianki poliuretanowej. Głównym zadaniem prefiltrów jest wstępne oczyszczanie powietrza, tak by właściwa przegroda filtracyjna nie była blokowana przez większe zanieczyszczenia. Tego typu filtry stosowane są w samochodach osobowych, ciężarowych, a nawet w kosiarkach, podczas eksploatacji pojazdu w trudnych warunkach, gdzie występuje duże zanieczyszczenie i zapylenie powietrza, np. jazda drogami nieutwardzonymi.
W PZL Sędziszów S.A. zbadano dwa filtry powietrza do samochodów marki Alfa Romeo i Fiat o nr ref. WA50252 i WA59252. Pierwszy z nich jest filtrem zwykłym, natomiast drugi filtrem z prefiltrem. Wyniki badań jednoznacznie wykazały, że chłonność filtra suchego WA59252 (z prefiltrem) jest większa i wynosi 140 g w stosunku do WA50252 i wartości 89 g. Filtr powietrza z prefiltrem wykazał się wyższą skutecznością o 0,2%.
PZL Sędziszów S.A. posiada w swojej ofercie filtry powietrza i filtry powietrza z prefiltrami do samochodów osobowych oraz kosiarek. Więcej informacji o dostępności tego typu produktów uzyskają Państwo u naszych doradców klienta.
Zalecamy regularną kontrolę i wymianę filtrów powietrza raz w roku, gdyż pozwoli to na uniknięcie kosztownych napraw samochodu. Filtry powietrza PZL Sędziszów w testach laboratoryjnych osiągnęły skuteczność filtracji na poziomie 99,98%.