filtry-powietrza-pzl-sedziszow Podstawowym zadaniem filtrów powietrza jest oczyszczanie powietrza z drobnych pyłów przed jego przedostaniem się do silnika. Cząstki zanieczyszczeń (dymy przemysłowe i spaliny, sadza, bakterie, kurz uliczny, zarodniki, pyłki kwiatowe) są zatrzymywane przez specjalny materiał, o porowatej, włóknistej strukturze, odporny na wysoką temperaturę oraz zawilgocenie wodą i olejem. Filtry powietrza redukują też szumy powstające przez zasysane powietrze. Jednak części te, w przypadku nieprawidłowego funkcjonowania (np. wskutek zapchania), mogą powodować większe zużycie paliwa i wywoływać spadek mocy silnika.

Materiał filtracyjny

Każdy filtr powietrza, który dostarczamy naszym Klientom, swoje skuteczne działanie zawdzięcza zastosowanym materiałom, czyli zarówno wykorzystanemu specjalnemu papierowi, jak również włókninie poliestrowej. Taka budowa gwarantuje skuteczne oczyszczanie w bardzo szerokim spektrum zanieczyszczeń (5-30 μm). Wspomniane materiały przed zastosowaniem poddane są impregnacji (z wykorzystaniem żywicy) oraz obróbce termicznej, co w konsekwencji zabezpiecza filtr powietrza przed szkodliwym wpływem wilgoci oraz oparów oleju i paliwa. Części naszych produktów charakteryzują się najwyższą jakością i pochodzą od czołowych światowych producentów: AHLSTROM, HOLLINGSWORTH & VOCE COMPANY, FILZFABRIK FULDA, NEENAH GESSNER.

Filtr powietrza typu WA

 

  1. Uszczelka – jest idealnie dopasowana do obudowy.  Jej dokładne wykonanie powoduje, że uszczelka  nie posiada niejednorodności struktury i wad powierzchniowych
  2. Medium filtracyjne – posiada optymalnie dobrany gatunek bibuły. Jej wyraźne zatłoczenia zapobiegają przywieraniu do siebie sąsiednich plis
  3. Wzmocnienie – elementy wzmacniające takie jak strużki klejowe czy siatki wzmacniające usztywniają konstrukcyjnie filtr. Takie rozwiązanie chroni filtr przed nadmiernym odkształceniem w trudnych warunkach pracy
  4. Plisy – równomierne rozłożenie umożliwia filtrację całą powierzchnią medium filtracyjnego

 

W pojazdach, w których istnieje zagrożenie przeskoku iskry, ognioodporny materiał zwiększa bezpieczeństwo użytkowania układu oczyszczania. Dlatego w modelach dedykowanych samochodom ciężarowym stosujemy nowy, specjalny rodzaj papieru, typu Flame Retardant.

Uszczelka w naszych produktach jest idealnie dopasowana do obudowy, nie posiada niejednorodności struktury i wad powierzchniowych. Do konstrukcyjnego usztywnienia stosujemy strużki klejowe i siatki wzmacniające, co chroni produkt przed nadmiernym odkształceniem w trudnych warunkach pracy.
Dzięki zastosowaniu specjalnego rodzaju plisowania, chłonność naszych filtrów powietrza wynosi 0,3 kg na m². Rozłożenie plis jest równomierne, a wyraźne zatłoczenia zapobiegają przywieraniu do siebie sąsiednich plis, przez co proces czyszczenia odbywa się całą powierzchnią medium.

filtry-powietrza-pzl-sedziszow-liczby

 

Przy wyborze filtra powietrza należy zwrócić uwagę na:
papier – każde rozwarstwienie plis powoduje przedostanie się zanieczyszczeń pomiędzy poszczególnymi warstwami.
Nasze filtry powietrza zapewniają skuteczność filtracji rzędu 99,95%.