Ochrona silnika w maszynach rolniczych

Filtracja w maszynach rolniczych ma często szersze znaczenie niż przewiduje ich producent. Zbyt niskie parametry filtracji mogą się przyczynić do większego zużycia paliwa, uszkodzeń turbosprężarek czy skrócenia żywotności silnika. Dlatego jednym z głównych zadań filtrów produkowanych przez PZL Sędziszów S.A. jest skuteczna ochrona silnika.

Znajdujące się na terenie zakładu produkcyjnego w Sędziszowie centrum badawczo-rozwojowe pozwala kontrolować zarówno jakość filtrów na poszczególnych etapach wytwarzania, jak też gotowe wyroby. Dzięki temu producent precyzyjnie określa ich skuteczność i chłonność. Wyniki badań potwierdzają, że filtry PZL Sędziszów osiągają najwyższe parametry w zakresie skuteczności i chłonności, co z kolei przekłada się na dłuższą żywotność silnika i lepszą ochronę układu zasilania paliwem.

Dynamiczny rozwój maszyn rolniczych jest spiralą, która nakręca nasz dział produkcyjnytwierdzi Adam Sikorski, Prezes PZL Sędziszów S.A. – Nowoczesne maszyny, o zaawansowanej konstrukcji i budowie, wymagają bowiem innowacyjnych rozwiązań technologicznych w zakresie filtracji. Aby zapewnić sprawną pracę silników w ciągnikach o znacznie wyższej mocy, obecne filtry muszą spełniać dodatkowe wymogi, m.in. odporność na działanie wysokich temperatur czy zwiększone natężenie przepływu paliwa, które występuje w silnikach z systemem Common Rail. W tym zakresie korzystamy z naszego 75-letniego doświadczenia w produkcji filtrów, jak też z umiejętności młodych technologów, którzy stale zasilają nasze kadry.

Rozwój maszyn rolniczych pokazuje firma URSUS.

Segment rolniczy jest strategicznym kierunkiem rozwoju PZL Sędziszów S.A.– dodaje Prezes Sikorski. – Bacznie obserwujemy zmiany na tym rynku, który w ostatnich latach znacząco przyspieszył modernizację gospodarstw rolnych. Podążając za tymi zmianami, wzbogaciliśmy ofertę o ok. 250 referencji przeznaczonych do najpopularniejszych marek ciągników, m.in.: JOHN DEERE, NEW HOLLAND, CASE czy ZETOR.

PZL Sędziszów S.A. posiada wieloletnie doświadczenie w produkcji filtrów do maszyn rolniczych, m.in. jako pierwszy w Polsce rozpoczął produkcję kompletnego wyposażenia filtracyjnego do ciągników typu URSUS. Obecnie Spółka koncentruje się na poszerzeniu oferty produktowej o referencje do nowoczesnych ciągników, kombajnów, maszyn siewnych i pługów oraz na dynamicznym zwiększaniu punktów sprzedaży.

Nasze filtry są oferowane przez 54 autoryzowanych dystrybutorów na terenie całej Polski, w tym przez największe hurtownie rolnicze, m.in. Agro-Rami, Farmer, Agromarket  Jaryszki, Agroma Polsad, Agro-Bis.