PODSUMOWANIE XXV Spotkania Dywizji Dostawców

W dniach 25–26 kwietnia 2017r. odbyło się XXV Spotkanie Dywizji Dostawców przy Polskiej Izbie Motoryzacji. Tym razem spotkanie odbyło się w Sędziszowie Małopolskim, a dokładniej w hotelu Ines, który był bazą wypadową do fabryk PZL Sędziszów oraz Gumat. W spotkaniu udział wzięło ponad 30 osób z różnych firm sektora automotive w Polsce.

Pierwszego dnia, po przywitaniu wszystkich gości przez Prezesa PIM Romana Kantorskiego,  Prezes Zarządu PZL Sędziszów Pan Adam Sikorski w bardzo ciekawy sposób zrelacjonował działalność firmy poruszając historię zakładu, która sięga 1939 r. Po prezentacji uczestnicy udali się do fabryki PZL Sędziszów, gdzie mieli okazję zobaczyć produkcję wszelkiego rodzaju filtrów. W szerokiej gamie produktów znajdują się filtry: powietrza, oleju, paliwa, kabinowe, hydrauliczne oraz osuszacze powietrza. Zakład posiada własny ośrodek badawczo-rozwojowy, gdzie od 1960 roku przeprowadza liczne testy i kontrole filtrów do którego również mieliśmy okazję wejść.

Wieczorem, pierwszego dnia spotkanie rozpoczęło się prelekcją w wykonaniu przedstawiciela firmy Simon-Kucher & Partners Pana Artura Staniec, który omówił wyniki badania Global Pricing Study2016 ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki branży motoryzacyjnej. Ekspert przedstawił rekomendacje dla firm z branży, poruszył tematy dotyczące m.in. przeciwstawiania się presji cenowej, gdzie szukać możliwości generowania dodatkowych zysków, jak wdrażać podwyżki cen, by nie tylko kompensowały rosnące koszty, ale i zapewniały firmie rentowność. W drugiej części seminarium zaprezentowano nam Fundusze unijne w praktyce z Crido Taxand – Pani Bogusława Mazurek oraz Piotr Gadzinowski najwięcej rozmawiali z uczestnikami o praktycznych aspektach ulg na B+R. Po prelekcji uczestnicy spotkania udali się na wieczorną kolację, która w miłej atmosferze trwała do późnych godzin wieczornych.

Drugiego dnia uczestnicy odwiedzili fabrykę Gumat, która specjalizuje się w produkcji gumowych i gumowo – metalowych uszczelnień technicznych produkowanych w bardzo szerokim zakresie rozmiarowym jak również materiałowym, mające szerokie zastosowanie w wielu branżach między innymi: motoryzacji, budownictwie, maszynach rolniczych, armaturze sanitarnej, gazowej i chemicznej oraz artykułach gospodarstwa domowego oraz przemyśle maszynowym.

W obu przypadkach na uwagę zasługuje duże zaangażowanie przedstawicieli kadry kierowniczej firm, którzy zarówno w trakcie zwiedzania jak i późniejszego spotkania w sali konferencyjnej odpowiadali na pytania uczestników Dywizji dotyczące niuansów funkcjonowania zakładów za co bardzo dziękujemy.