Produkcja Paneli PV wystartowała!

Uruchomiliśmy produkcję nowoczesnych paneli fotowoltaicznych dla marki Avia Solar. PZL Sędziszów koncentruje się na produkcji modułów PV klasy premium, wykorzystujących technologię krzemową – monokrystaliczną. Takie moduły charakteryzują się wysoką wydajnością i niskim spadkiem sprawności względem temperatury. Nasz oferta skierowana jest do firm a także dla klientów indywidualnych. Stawiamy na panele o dużych mocach oraz wysokiej wydajności.

Technologia monokrystaliczna

Panele monokrystaliczne, produkowane przez PZL Sędziszów są wykonane z krzemu, który ma tzw. strukturę uporządkowaną. Dzięki temu mają sprawność sięgającą od 17 do 22%, co oznacza, że gdy na 1 mkw takiego modułu pada wiązka energii słonecznej, zostaje ona przekształcona w 22% na energię elektryczną, co w obecnych czasach jest doskonałym wynikiem.

Jakość na pierwszym miejscu

Prace badawczo-rozwojowe do tego projektu były prowadzone m.in., przy współudziale ekspertów z AGH. Dostawcami surowców są wiodący globalni producenci. Sama linia produkcyjna pochodzi od renomowanej firmy niemieckiej, która zajęła się także jej uruchomieniem (na terenie zakładu w Sędziszowie Małopolskim). Eksperci z Niemiec zapewnili również niezbędne szkolenia pracowników, certyfikację oraz wsparcie w budowie łańcucha dostaw surowców do produkcji.

Testy jakości w trybie ciągłym

Wszystkie wyprodukowane panele przechodzą testy. Odbywają się one w trybie ciągłym na linii produkcyjnej. Ich wyniki są weryfikowane i przypisywane indywidualnie do każdego modułu fotowoltaicznego. Dzięki takiej polityce możemy zagwarantować spadek sprawności ogniw na poziomie mniejszym niż 1% na rocznie. To doskonały wynik, właściwy dla najlepszych paneli dostępnych na rynku.

Perspektywy

Razem z naszymi partnerami, w tym AGH zamierzamy systematycznie analizować nowe technologie i na bieżąco wprowadzać je do naszej firmy. Już dziś monitorujemy rynek w celu pozyskania młodej, doskonale wykształconej kadry, która będzie najlepszym zabezpieczeniem przyszłości firmy. Panele fotowoltaiczne wyprodukowane w Sędziszowie powinny trafić do sprzedaży na początku IV kwartału tego roku i będą dostępne, między innymi, w ofercie należącej do Grupy UNIMOT marki AVIA Solar. Podczas procesu certyfikacji zostanie również zweryfikowana rzeczywista moc produkowanych paneli, która obecnie szacowana jest na 360-370 Wp dla największego modułu. Jest to najbardziej popularna moc oferowanych na rynku paneli. Za certyfikację produktu oraz linii produkcyjnej odpowiada niemiecki instytut certyfikujący TüV.