PZL SĘDZISZÓW posiada w ofercie linię filtrów powietrza dedykowaną branży transportowej.

Z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach stworzyliśmy 4 wersje filtra, które różnią się papierem filtracyjnym lub sposobem pakowania. Według dokumentacji konstrukcyjnej do filtrów zastosowano te same formy do kołnierzy uszczelniających. Wykorzystano również takie samo wzmocnienie i pokrywę oraz listwę spinającą.

 

Budowa filtra

Papier główny
Papier osłonowy
Nitki kleju
Uszczelka

Materiał filtracyjny

W filtrach powietrza stosuje się materiały o ściśle określonej przepustowości powietrza, skuteczności i rodzaju impregnacji. Specjalnie dobrane mieszaniny włókien celulozowych są impregnowane żywicami fenolowymi lub epoksydowymi.  W celu zwiększenia skuteczności, często stosuje się dodatek włókien syntetycznych. Obecnie w filtrach PZL Sędziszów standardem jest stosowanie papierów filtracyjnych samogasnących tzw. FR (ang. flame retardant).

Papier osłonowy

Dodatkowa zewnętrzna osłona zabezpieczająca filtr.

Nitki kleju

Gwarantują stabilizację i równomierne rozłożenie plis w czasie eksploatacji filtra.

Uszczelka

Wykonana z najwyższej jakości tworzywa, odpornego na działanie zmiennych warunków atmosferycznych, zapewnia szczelność pomiędzy materiałem filtracyjnym a korpusem.

Filtrowe szyfry:

WA201840 – wersja standardowa.
NOWOŚĆ WA201840E – spełnia podstawowe wymagania chłonności określone przez normę PN-S-34040.
WA201840S – filtr wykonany z papieru samogasnącego (S).
WA201840SP – filtr wykonany z papieru samogasnącego (S); Wersja PREMIUM (P) – filtr pakowany próżniowo w worek z osuszaczem powietrza.

Wewnętrzny wkład zabezpieczający

Występuje w niektórych rozwiązaniach konstrukcyjnych.

Jego zadaniem jest filtracja w przypadku uszkodzenia wkładu głównego oraz zabezpieczenie silnika przed zanieczyszczeniami podczas demontażu filtra.

Unikalny system pakowania

Maksymalnie ochroni filtr przed niepożądanym działaniem wilgoci, która wywołuje deformację plis. Filtry są pakowane próżniowo, w worek zawierający osuszacz powietrza.

Porównanie filtrów: bez folii i z folią

Skuteczność potwierdzona certyfikatem IATF 16949:2016