PZL Sędziszów członkiem PIGMIUR

PZL Sędziszów S.A., został członkiem Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych. To kolejny, ważny krok w kierunku umocnienia pozycji firmy w branży rolniczej.

Przystąpienie PZL Sędziszów S.A. do PIPGMIUR niesie dla firmy wiele korzyści. Jako członek nadzwyczajny Izby, PZL Sędziszów uzyskał dostęp do ważnych danych rynkowych, będzie uczestniczył w spotkaniach branżowych, szkoleniach, a przede wszystkim ma możliwość promowania firmy i swoich wyrobów podczas najważniejszych rolniczych wystaw oraz w materiałach reklamowych realizowanych przez Izbę.

PZL Sędziszów jest firmą wysoko pozycjonowaną w branży rolniczej, mamy długoletnią historię współpracy z wiodącym producentem maszyn rolniczych – komentuje Bogusław Satława, Członek Zarządu PZL Sędziszów S.A.Nasze członkostwo w Polskiej Izbie Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych to kolejny krok potwierdzający zwiększenie zaangażowania produkcyjnego PZL Sędziszów w tym sektorze. W ramach współpracy z Izbą będziemy poszerzyć zasięg dystrybucji naszej oferty i wprowadzić innowacyjne rozwiązania w zakresie konstrukcji filtrów.

Przypomnijmy, że PZL Sędziszów jako pierwsza firma w Polsce, rozpoczęła produkcję kompletnego wyposażenia filtracyjnego do ciągników URSUS i do dziś jest wiodącym producentem filtrów tej marki. Obecnie wyroby PZL Sędziszów są stosowane w najpopularniejszych markach ciągników, takich jak: ZETOR, JOHN DEERE, NEW HOLLAND, CASE i wielu innych.  Sędziszowskie filtry są dostępne w największych hurtowniach rolniczych na terenie całej Polski.

Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych jest niezależną organizacją samorządu gospodarczego, zrzeszającą blisko 90 firm z branży rolniczej. Izba działa od 1998 r. i skupia największych krajowych producentów i dystrybutorów maszyn oraz przedstawicielstwa światowych marek maszyn i urządzeń rolniczych. Podstawowym celem PIGMIUR jest chęć poprawy warunków, w jakich działają przedsiębiorstwa z branży maszyn i urządzeń rolniczych.