PZL Sędziszów członkiem Polskiej Izby Motoryzacji

PZL Sędziszów S.A., największy krajowy producent filtrów, został przyjęty w poczet członków Polskiej Izby Motoryzacji. Dzięki temu firma jeszcze aktywniej włączy się w ważne inicjatywy i wydarzenia związane z branżą motoryzacyjną.

Polska Izba Motoryzacji to organizacja zrzeszająca krajowe firmy z branży motoryzacyjnej, m.in. producentów części i komponentów, dealerów samochodowych, stacje obsługi. Izba współpracuje z Ministerstwem Rozwoju oraz Polską Agencją Informacji Inwestycji Zagranicznych.

„Przystąpienie PZL Sędziszów do Polskiej Izby Motoryzacji umożliwia pozyskanie nowych partnerów biznesowych, a także dostęp do najnowszych informacji i trendów w branży motoryzacyjnej. Firmy członkowskie wymieniają się doświadczeniami, opiniami, mają realny wpływ na kształtowanie tej branży. Dlatego też PZL Sędziszów, jako firma z ogromnym potencjałem i prawie 80-letnim doświadczeniem na rynku, chce aktywnie uczestniczyć we wspólnych inicjatywach branży, również w pracach nad projektami zmian legislacyjnych” – zaznacza Adam Sikorski, Prezes PZL Sędziszów S.A.

Członkostwo w PIM umożliwia m.in. uczestnictwo w ważnych konferencjach, spotkaniach i szkoleniach na preferencyjnych warunkach.  Polska Izba Motoryzacji jest też organizatorem największej konferencji motoryzacyjnej w Europie Środkowo-Wschodniej – AutoEvent oraz koordynatorem Polskiej Platformy Technologicznej Transportu Ekologicznego i Dyskusyjnego Forum Ubezpieczeń Komunikacyjnych.