PZL Sędziszów przejmie czeskie przedsiębiorstwo Böhm Plast-Technik

PZL Sędziszów S.A. planuje zakupić 69% udziałów w czeskiej firmie Böhm Plast-Technik.

Podążając za trendami w branży motoryzacyjnej inwestujemy w najnowsze technologie. Planowana przez PZL Sędziszów akwizycja czeskiej firmy Böhm Plast-Technik świadczy o gotowości firmy do nadchodzących zmian rynkowych, zwłaszcza w kontekście rozwoju elektromobilności.
Nabywając firmę Böhm Plast-Technik, która specjalizuje się m.in. we wtryskiwaniu części technicznych dla branży motoryzacyjnej, nasz zakład uzyska dostęp do najnowszych technologii wtrysku tworzyw – tłumaczy Adam Sikorski, Prezes Zarządu PZL Sędziszów S.A.Jest to niezwykle ważne w kontekście rozwoju elektromobilności, która wymusza zmniejszenie masy pojazdu i większe wykorzystanie tworzyw. Ponadto, dzięki tej akwizycji otrzymamy możliwość wejścia na rynek Tier 1, czyli dostawców podzespołów montowanych bezpośrednio.
W planowanej transakcji PZL Sędziszów dostrzega efekt synergii oraz dywersyfikacji portfela produkcji dla branży Automotive.
Jest to kontynuacja strategii budowania wokół PZL Sędziszów silnej grupy kapitałowej, która już niebawem będzie odgrywać znaczącą rolę w sektorze Automotive nie tylko w Polsce, ale również na rynku międzynarodowym – dodaje Adam Sikorski.
Obecnie transakcja jest weryfikowana przez organy urzędowe w Czechach. Jej zakończenie nastąpi po uzyskaniu zgód czeskiego urzędu antymonopolowego.

BÖHM PLAST-TECHNIK (BPT) od 1991 dostarcza produkty i usługi dla przemysłu motoryzacyjnego. Firma wykonuje precyzyjne wtryskiwanie części technicznych dla branży motoryzacyjnej, elektronicznej, radiowej i innych gałęzi przemysłu. Dysponuje najnowocześniejszymi wtryskarkami  światowych marek, m.in. ENGEL, DEMAG, ARBURG i SELEX. Współpracując z dostawcami Tier 1 na całym świecie, BPT wdraża niezbędne systemy i procedury związane z wymaganiami i normami oczekiwanymi przez przemysł samochodowy.