PZL Sędziszów uzyskał najnowszy, międzynarodowy certyfikat jakości dla branży motoryzacyjnej

PZL Sędziszów S.A. pozytywnie przeszedł audyt nowego międzynarodowego standardu IATF 16949:2016, przeprowadzonego przez TÜV Rheinland. Celem standardu IATF jest rozwój systemu zarządzania jakością, co pozwala zapobiegać błędom i redukuje straty w łańcuchu dostaw.

IATF opracowało specyfikację techniczną IATF 16949 (wydanie pierwsze w 1999 r.), której zadaniem jest harmonizacja systemów oceny, certyfikacji w łańcuchu dostaw dla branży motoryzacyjnej. W kolejnych latach opublikowano nowe, poprawione wydania (wydanie drugie w 2002 r. i trzecie w2009 r., co  było związane ze zmianami wprowadzonymi do normy ISO 9001. Certyfikat IATF 16949 jest także wspólnym zestawem technik oraz metod rozwoju wyrobu i procesu dla branży motoryzacyjnej.

Jesteśmy dumni z uzyskania nowego certyfikatu IATF 16949:2016 przez PZL Sędziszów S.A. Jest to dla nas wyróżnienie, które potwierdza wartość naszych starań oraz jakość produkowanych przez nas filtrów oraz zaangażowanie wszystkich pracowników. Głównym założeniem tego standardu jest doskonalenie procesu produkcji naszych wyrobów– zaznacza Paweł Dudek, Kierownik Działu Techniczno-Konstrukcyjnego PZL Sędziszów.

Najnowszy standard IATF 16949:2016 unieważnia i zastępuje ISO/TS 16949:2009 (wydanie trzecie).

Organizacja International Automotive Task Force (IATF) skupia producentów samochodów i inne przedsiębiorstwa z branży motoryzacyjnej. Głównym  celem IATF jest zapewnienie lepszej jakości produktów dla branży motoryzacyjnej.  IATF współpracuje z Międzynarodową Organizacją Normalizacji (ISO) w celu zapewnienia zgodności z normą ISO 9001.