BYLIŚMY NA WYŚCIGU KORCZYNA 2016

W dniach 23-25 września, w Korczynie, odbył się 13 Finał Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Ostatnie rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski 2016 przebiegły w sprzyjających warunkach atmosferycznych, w otoczeniu pogodnej, choć mglistej jesiennej aury. Trasa o długości 4540 m, prowadząca z Rynku w Korczynie do Rezerwatu Prządki, uznana jest za jedną z najciekawszych w kalendarzu GSMP, na której stawiła się krajowa czołówka rajdowców. Tegoroczna impreza z pewnością była wyjątkowa, głównie z uwagi na fakt, że po raz pierwszy pojawili się na niej także zagraniczni kierowcy ze Słowacji, którzy na Podkarpaciu rozegrali swoje dwie rundy Mistrzostw Słowacji.

W trosce o bezpieczeństwo dopingujących zawody wyznaczono strefy kibica, w tym specjalne miejsca dla osób niepełnosprawnych. Po raz pierwszy dla użytku publiczności podstawiono także autobus, dzięki któremu możliwe stało się sprawne przemieszczanie pomiędzy punktami widokowymi. Wprowadzone zmiany umożliwiły sprawną organizację i przebieg wyścigu, który  aspiruje do przyjęcia kierowców formuł kategorii 2 od 2017 roku.

W wielkim finale cyklu GSM 2016 najlepszy okazał się Słowak Igor Drotar, który sobotnie zwycięstwo w 13 rundzie przypieczętował w niedzielę, ponownie stając na najwyższym miejscu podium, uzyskując czas 1.51,742. Do niego trafi tytuł Mistrza Polski 2016. Pierwszą trójkę klasyfikacji generalnej uzupełnili Słowak Józef Beres oraz Polak Piotr Ostrowski.

W gronie kibiców znaleźli się sponsorzy i przedstawiciele firm oraz instytucji, m.in. Wiceprezes Polskiego Związku Motorowego Arkadiusz  Sąsara, Prezes Okręgowego PZM w Rzeszowie Zdzisław  Grzyb, Dariusz Sobieraj z Sejmiku Wojewódzkiego oraz Waldemar Lenius z PZL Sędziszów S.A.