XXV Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego

We wtorek, 5 września rozpoczął się jubileuszowy XXV Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego, który odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Kieleckie targi to kolejne pod względem wielkości po paryskich Eurosatorach i londyńskich DSEI, targi militarne w Europie i jedno z najważniejszych wydarzeń przemysłu obronnego w skali globalnej.

W bogatym programie targów znajdują się  liczne wystawy, konferencje i nagrody w konkursach za najlepsze produkty.  W tegorocznym wydarzeniu bierze udział ponad 600 wystawców z całego świata, m.in.: Australii, Izraela, Japonii, Kanady, Korei Południowej, USA i Europy, w tym 330 firm z Polski.

Podczas imprezy prezentowane są nowe modele śmigłowców i rakiet dla polskiej armii, dużo nowości pokazuje również Polska Grupa Zbrojeniowa. W tegorocznej edycji targów polskie siły zbrojne prezentują swój potencjał pod hasłem: „Innowacyjność, Technika, Skuteczność”. Rangę wydarzenia podnosi udział polityków – wicepremiera  i ministra rozwoju i finansów Mateusza Morawieckiego oraz ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza.

W XXV Międzynarodowych Targach Przemysłu Obronnego uczestniczył również przedstawiciel PZL Sędziszów, Bogusław Satława, Członek Zarządu i Dyrektor Handlowy, który zaznacza że uczestnictwo w targach umożliwia spotkania z firmami z branży, wymianę doświadczeń ale również poznanie trendów w rozwoju przemysłu obronnego.

Przypomnijmy, że PZL Sędziszów posiada w swojej ofercie wyroby związane z przemysłem zbrojeniowym, m.in. filtry i armaturę lotniczą, które znajdują zastosowanie w lotnictwie, a także pojazdach naziemnych.