Zadbaj o filtry LPG!

Posiadanie samochodu z instalacją LPG pozwala obniżyć wydatki na paliwo jednak wymaga regularnych kontroli i częstszych napraw niż w przypadku pojazdu tylko na benzynę. Odpowiednia filtracja paliwa umożliwia utrzymanie silnika w dobrej kondycji oraz zapobiega usterkom. Bardzo ważnym aspektem jest kontrola i wymiana filtrów gazu fazy ciekłej i gazowej. Pierwszy z nich odpowiada za filtrowanie paliwa dostarczanego ze zbiornika, natomiast drugi zatrzymuje zanieczyszczenia podczas przejścia LPG ze stanu ciekłego w gazowy, tym samym chroniąc wtryskiwacze. Jest to bardzo ważny element instalacji gazowej.

Zaniedbanie i nieregularna wymiana filtrów gazu może powodować gorszą pracę silnika, słabsze osiągi, falujące obroty, większe zużycie paliwa, a także awarię bardziej kosztownych elementów, takich jak reduktor lub wtryskiwacze.

Warto pamiętać o regularnej wymianie filtrów, by uniknąć drogich napraw i bezawaryjnie  eksploatować swój samochód. PZL Sędziszów  posiada w swojej ofercie filtry gazu, które zapewniają wysoki poziom filtracji i ochrony instalacji LPG.